Raklamacja ciuchow z wyprzedazy - jak to w koncu jest? // 90thies inspired ootd

15:53

Wakacje to bezsprzecznie sezon wyprzedaży. Czasami w ferworze zakupowego podniecenia niestety tracimy zdrowy rozsądek i nie do końca przyglądamy się naszym zdobyczom. Konsternacja przychodzi, kiedy naszą rzecz próbujemy zareklamować lub zwrócić, a sprzedawca grzecznie (lub mniej grzecznie) odmawia.

Jak to wygląda od strony prawnej? Generalnie zwrot rzeczy bez podania przyczyny zależy od dobrej woli sprzedawcy. Warto wiec przed zakupem dowiedzieć się czy dany skle zezwala na to w przypadku rzeczy przecenionych. Inaczej jest w przypadku sprzedaży wysyłkowej, np poprzez stronę internetową. Wtedy BEZWZGLĘDNIE możemy zwrócić daną rzecz do 10 dni bez podania przyczyny, oczywiście bez śladów używania.

A co w przypadku gdy kupiona rzecz będzie wadliwa? Hipotetyczna sytuacja - po praniu straci wszystkie swoje walory estetyczne. Sprzedawca NIE MOŻE odmówić nam reklamacji przecenionej rzeczy. Niestety taka praktyka jest dość częsta, dużo sprzedawców żeruje na niewiedzy konsumentów. Jedyny przypadek, kiedy reklamacji może on nam odmówić  zachodzi wtedy gdy dana rzecz jest przeceniona ze względu na  jakąś wadę lub kupujący o wadzie produktu wiedział w momencie zakupu. Oczywiście w każdym przypadku musimy posiadać dowód zakupu.

Sweter, który prezentuję na zdjęciu kupiłam w Zarze za niecałe 20 zł, był przeceniony z powodu niewielkiej, łatwej do zaszycia dziurki przy golfie. Z powodu tej dziurki nie mogłabym wiec go zareklamować. Jeśli natomiast działoby się z nim coś innego co stanowiło by jego wadę nie było by ku temu żadnych przeszkód.


Podobne:

16 komentarze

 1. Awesome outfit and pics
  Great job!!
  http://heyhadrien.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ślicznie! ;)
  http://kosme-teria.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. great look! lovely colors!

  www.bstylevoyage.blogspot.com
  xx

  OdpowiedzUsuń
 4. świetnie wyglądasz ! :)
  zapraszam do siebie
  http://katarzynaso.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydatna informacja, właśnie się zastanawiałam czy przecenione rzeczy można łatwo zwrócić.
  Naszyjnik, który prezentujesz na zdjęciach cudny :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie każdy o tym wie, a warto zagłębiać się w takie sprawy:)

   Usuń
 6. pieknie ! cudowny naszyjnik!!
  http://zielonoma.blogspot.it/2014/07/cala-suaracciasardynia.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto zwrócić uwagę na różne detale w tym szale wyprzedaży. Nie raz są problemy z oddaniem przedmiotów, tak jak napisalaś, głónie wadliwych. Bedę pamiętać ;) pozdrawiam i zapraszam na nowy post :)

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!