Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś - recenzja.

21:36


Ostatnimi czasy miałam na czytanie książek naprawdę mało czasu. Nad czym okrutnie ubolewam, bo wieczorne czytanie zawsze było dla mnie chwilą relaksu i oderwania się od rzeczywistości. Niestety w ferworze nauki, pracy i blogowania przez dłuższy czas nie miałam kompletnie czasu na nic innego, z wyjątkiem jedzenia i snu.

Pierwszą książką, która wpadła w moje ręce po tym ciężkim okresie była właśnie tytułowa pozycja. Przeczytałam ją jednym tchem, nie tylko dlatego, że czytania mi brakowało, ale również ze względu na przystępną formę oraz kompletnie ciekawą zawartość.

Anglojęzyczna wersja okładki
www.dailymail.co.uk
 Autorki, francuska supermodelka i producentka muzyczna Caroline de Maigret i jej trzy najlepsze przyjaciółki: Anne Berest, Audrey Diwan i Sophie Mas pokazują nam świat typowej paryżanki, kobiety-kanonu, wyróżniającej się ze względu na styl i swoiste usposobienie.Jeśli masz ochotę poczuć się przez chwilę jak mieszkanka stolicy Francji jest to pozycja jak najbardziej dla Ciebie.

"Bądź Paryżanką, Gdziekolwiek Jesteś" to zbiór złotych myśli, anegdot, porad i ,uwaga, nawet przepisów kulinarnych! Warto też wspomnieć o świetnie dobranych, inspirujących ilustracjach w formie grafik i doskonałych  zdjęć - portretów oraz detali życia codziennego. 

Książka na chwilę przenosi nas w malownicze uliczki stolicy Francji, gdzie razem z bohaterkami odwiedzamy najlepsze restauracje i kawiarnie, robimy zakupy w najmodniejszych butikach oraz poznajemy ich ulubione, wyłącznie ambitne filmy.

Narratorem jest typowa paryżanka - kobieta, która bardzo ceni swoją niezależność i nietuzinkowość. Często jest przekorna.


"Wybierz sobie coś co wszyscy lubią - operę, kocięta, truskawki -i... nie kryj się z tym, że tego nie znosisz!"- doradza Potrafi szczerze kochać, nawet więcej niż jednego mężczyznę w tym samym czasie. Lubi aktywność fizyczną. Jej ulubiony sport to picie wina w stylowej knajpce.

Co dla mnie ważne dużo dowiadujemy się również o specyficznym stylu ubierania mieszkanek stolicy Francji. Paryżanka ceni sobie elegancję - lubi być dobrze ubrana, ale gardzi obnoszeniem się dużymi logami znanych marek.


Po lekturze jestem niemalże pewna, że każda z was znajdzie w sobie coś z typowej paryżanki lub/i wprowadzi w życie pewne iście paryskie nawyki - z całym przekonaniem mogę więc wam ją polecić! 

à bientôt mes amis!

 

*Biorę udział w konkursie „Bądź paryżanką... i wygraj!” z okazji premiery książki „Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś” Berest Anne, Diwan Audrey, de Maigret Carolina, Mas Sophie. To napisana z humorem i sporą dawką (auto)ironii książka pełna błyskotliwych i oryginalnych porad i spostrzeżeń. To szansa, by wraz z Caroline de Maigret przenieść się doinspirującego świata mody, muzyki, filmu, literatury i kuchni. To recepta na to, jak stać się kobietą odważną, niezależną i interesującą, akceptującą jednocześnie swoje słabe strony..
Podobne:

8 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!