Rozwiązania dla małego mieszkania - salon

16:00


   

Moje przyszłe M-2 właśnie powstaje w jednej z wrocławskich dzielnic. Metraż nie jest imponujący (38m2, 2 pokoje + aneks kuchenny i łazienka), ale idealny jak na start. Atutem mieszkania jest niewielki taras i ogródek, który docelowo otoczony ma być żywopłotem. Stylowe umeblowanie małego wnętrza to nie lada wyzwanie! Udało mi się jednak poradzić z zaprojektowaniem mojego lokum, efekty i przydatne wskazówki poniżej!   

   Nie chciałabym "zagracić" mieszkania niepotrzebnymi rzeczami. Zależy mi więc na jak najbardziej ekonomicznej powierzchni przechowywania. Wystrój utrzymany jest w stylu skandynawskim z elementami klasycznymi. Dominującym kolorem jest biel, która optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenia. Tę funkcję spełnia też duża ilość luster. Większość mebli jest biała, pojawiają się również elementy z jasnego drewna. Nie mogę zdecydować się co do blatów kuchennych - najlepiej pasuje czerń, jednak wiem, że jest ona niepraktyczna gdyż powstają na niej widoczne smugi. 

   W kuchni zamiast płytek ściany pomalowane będą farbą tablicową. Przeglądałam milion inspiracji w internecie i doszłam do wniosku, że takie rozwiązanie najbardziej mi odpowiada pod względem estetycznym. Większość ścian obłożonych będzie imitacją białej cegły. Wieszak na płaszcze przedstawiający drzewo powstanie prawdopodobnie z naklejki ściennej (pełno ich na allegro) i kilku haczyków, gdyż te z tworzywa sztucznego są bardzo drogie.
Na zdjęciach widzicie wizualizację mojego projektu. Jest w niej kilka niedociągnięć (m. in. drabinka "wtapiająca" się w sofę) wynikających z braku w bazie programu niektórych mebli, które chciałabym umieścić w moim wnętrzu. Mimo wszystko i tak jestem pod wrażeniem możliwości internetowego narzędzia do projektowania.O jego obsłudze wkrótce napiszę wam na blogu. Zdradzę, że jest to program w 100% darmowy!
Dużo z umieszczonych w projekcie mebli można z łatwością dostać w Polskich sklepach (m.in Ikea), niektóre jednak należą do asortymentu zagranicznych marek a ich ściągnięcie przekracza moje mozliwości finansowe. Na podstawie gotowego projektu szukam więc odpowiedników w sklepach stacjonarnych i internetowych na terenie kraju.
Produkty dostępne w IKEI

Już wkrótce na blogu pojawi się aranżacja sypialni, łazienki, a także kuchni.

Podobne:

2 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!