Jak skutecznie organizować czas?

14:02


 Źródło: https://picjumbo.com/download/?d=HNCK5654.jpg

Należę do ludzi, którzy mają milion pomysłów na minutę. Łapię dziesięć srok za ogon i zawsze mam na głowie za dużo. Wariuję kiedy nie mam nic do roboty. Kiedy robi się dużo rzeczy na raz łatwo się w tym wszystkim pogubić. Dlatego staram się jak najlepiej zagospodarować swój czas (również wolny) i uporządkować zadania. Z pomocą przychodzi mi na szczęście nowoczesna technologia oraz tradycyjne rozwiązania!

1.
Samoprzylepne karteczki(sticky notes) w wersji elektronicznej.
Tego typu aplikację mam właściwie na każdym urzadzeniu, którego używam. Szybki dostęp do notatek np. przez smartfon pozwala mi na zapamiętywanie rzeczy,które przychodzą mi do głowy kiedy jestem w biegu.  Tak na przykład zapisuję pomysły na blogowe wpisy, wpisuję tytuły książek czy filmów, o których przeczytam w internecie, zapisuję nazwy piosenek zasłyszanych w radiu. W formie notatek tworzę również listy zakupów czy zadań na najbliższy tydzień. Aplikacja, której używam to Google Keep, połączona z moim adresem e-mail, co jest bardzo przydatne w wypadku awarii urządzenia mobilnego, gdyż zawsze mogę odzyskać stare notatki. Program pozwala na tworzenie tradycyjnych notatek, jak również odhaczanych list, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

2. 
Pinterest
Ten punkt może was zaskoczyć, ale znalazłam kolejny sposób na wykorzystanie pinteresta. Za pomocą tablic i pinów tworzę moodboardy do różnych projektów. Ostatnio zbieram na pintereście zdjęcia opatrzone linkami  mebli i elementów wykończenia znalezionych w internecie do nowego mieszkania. O urządzaniu mieszkania i organizacji z tym związenej napiszę wam w osobnym wpisie.

 3.
Kalendarz Google
Tutaj obowiązkowo zapisuje wszystkie spotkania. Aplikacja przypomina mi o nadchodzących wydarzeniach co daje jej przewagę nad papierowymi organizerami.

4.
Wysyłam maile sama do siebie
W tych mailach najczęściej zamieszczam ważne linki lub zdjęcia, do których wrócę za jakiś okres czasu. Nie zapisuje ich w plikach lub zakładkach bo takie rzeczy często przez nieuwagę usuwam. Wiadomości zaopatrzam w odpowiedni tytuł, aby łatwo było je potem odszukać.

5. Tablica kredowa
Tego brakowało w moim pokoju od dobrych paru lat. Na tablice zaadaptowałam zniszczony bok szafy, obklejając go specjalną, kupioną na allegro naklejką. 
Na tablicy kredowej zapisuje długofalowe cele do osiągnięcia. Mam je wciąż w zasięgu wzroku co pozwala mi o nich pamiętać i niejako motywuje do działania.

Podobne:

5 komentarze

 1. U mnie z pomocą przychodzą wirtualne notatki a od niedawno także tablica korkowa, która zawisła w moim pokoju. Z tym, że ta (tak jak twoja kredowa) jest na odległe plany :)

  http://brewilokwencja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. ja również przypinam wszystko, co ciekawe i warte uwagi na tablice w aplikacji pinterest (o tym jest również mój najnowszy wpis, do którego odsyłam). dodatkowo mam specjalny zeszyt, w którym zapisuję wszystko, co przyjdzie mi do głowy - ciekawe stwierdzenie, tytuł wpisu czy pomysły na zdjęcia!

  www.AneciaBlog.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Tablica kredowa i cele na niej do sięgnięcia - Super pomysł i wpis.

  Pozdrawiam Zocha :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę nic zapamiętać, kiedy nie napisałam tego od ręki. Więc najpierw piszę, a potom robię zdjęcia:)

  Brzydki Ptak

  OdpowiedzUsuń
 5. Również się z tym zgadzam ze organizacja to połowa sukcesu :)

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!