Gdzie szukać inspiracji i dlaczego nie w kolorowych magazynach dla kobiet!

00:52

Masz szafę pełną  ubrań i mimo to nie masz co na siebie włożyć? Nie ty jedna!  W tym wpisie postaram się przedstawić Ci główny powód takiego stanu rzeczy.

Każdy z nas poprzez ubiór  instyktownie chce wyrazić siebie. Niestety, w dobie wszechobecnego konsumpcjonizmu często zatracamy to co "nasze" na rzecz pogoni za najnowszymi trendami.  Koniec końców lądujemy przed szafą ze łzami w oczach , ponieważ przekopanie się przez stosy rzeczy,  których tak na prawdę nie lubimy, zajmuje nam mnóstwo czasu.

Wbrew kreowanemu przez wszelkie media przekonaniu, inspiracji  nie powinniśmy szukać w kolorowych magazynach dla kobiet, które lansują sezonowe, szybko przemijające trendy (tak zwana szybką modę). Za większością z nich stoją bowiem wielkie pieniądze wiodących marek odzieżowych. A wszystko po to, żebyśmy kupowały coraz więcej. Pod wpływem sprytnych zabiegów marketingowych dokonujemy nieprzemyślanych zakupów, które potem zalegają w szafie, powodując wyrzuty sumienia.Wbrew pozorom pękająca w szwach garderoba nie gwarantuje nam tego, że będziemy wyglądać czy czuć się lepiej. Wręcz przeciwnie.  

A więc gdzie szukać inspiracji?

Podstawą kreowania niepowtarzalnego stylu jest skompletowanie garderoby z rzeczy, w których po prostu czujemy się dobrze i które do nas pasują. Pomijając aspekt wygody i jakości, najczęściej dobrze czujemy się w rzeczach, które są zgodne z naszymi upodobaniami, nie tylko tymi stricte modowymi. Każdy z nas posiada swój własny, niepowtarzalny gust. Mamy swoje upodobania muzyczne, ulubione filmy i książki. Często pociąga nas kultura jakiegoś konkretnego kraju czy regionu, przyłączamy się do jakiejś subkultury. To właśnie upodobania i zainteresowania w dużej mierze budują naszą osobowość. I to właśnie one wbrew pozorom mają wielki wpływ na nasz styl ubierania. Dla przykładu osoba zakochana w kulturze Francji, mimo zmieniających się trendów, będzie z dumą nosić beret i pasiastą bluzkę. Fan Rocka czy metalu najpewniej będzie czuł się w czerni. To co powinno kształtować nas styl jest w naszej głowie, a nie na sieciówkowej półce w zasięgu wzroku.  

Jeśli chcesz więc czuć się dobrze ze swoją garderobą i zbudować styl, który wyraża twoją osobowość, nie podążaj ślepo za trendami! Wcale nie musisz (a wręcz nie powinnaś) ubierać się tak jak co druga osoba na ulicy. 

Na koniec mam do was krótkie pytanie: Czy posiadacie w szafie rzeczy, które nosicie chętnie od wielu lat i wiąże się z nimi jakaś ciekawa historia? Czekam na odpowiedzi w komentarzach!


retro outfit with flare pants loose shirt and camel beltretro outfit with flare pants loose shirt and camel beltretro outfit with flare pants loose shirt and camel belt fot. Best Photographer Ever 
|Pants - Mango| blouse - H&M via Vinted|Shoes - f&f|

Podobne:

5 komentarze

 1. Bardzo stylowy outfit ♥

  http://whisperyourlove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. hej, masz racje że nie powinno się szukać inspiracji albo trendów w magazynach. Człowiek sam powinnien odnaleść swój styl. Kazdy wie w czym najlepiej czuje się. Super outfit, sama jakoś nie moge sie przekonać do jeansów dzwonów, ale szczególnie podoba mi się klimat zdjęć. U mnie nowy post o zestawach na rozpoczecie roku szkolnego www.lap-stajla.blogspot.com, zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Super look!<3 Koszula podbiła moje serce!*-*

  www.justcleo.pl

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!