Jak stworzyć swój styl w 5 krokach - praktyczny poradnik

16:50


Ten wpis to pierwszy z serii postów o porządkowaniu garderoby i stylu. Postaram się połączyć wiedzę zdobytą z książki Joanny Glogazy "Slow Fashion. Modowa Rewolucja" z moimi  własnymi przemyśleniami i doświadczeniami. Chciałabym pomóc każdej z was w skompletowaniu zwartej garderoby, stworzonej z nietuzinkowych ubrań, które będziecie nosić z przyjemnością!

Pierwsze pięć kroków będzie opierało się raczej na przeanalizowaniu własnych upodobań i zbudowaniu pewnej koncepcji stylu. Bardzo przyda wam się do tego konto na Pinterest!

1. W jakich rzeczach chodzimy najczęściej?

Warto zastanowić się jakie części garderoby intuicyjnie wybieramy najczęściej i zapisać gdzieś swoje spostrzerzenia. Pani adwokat, dla przykładu, najczęściej będzie sięgać po koszule i garniturowe spodnie lub ołówkową spódnicę, ponieważ w tym stroju będzie czuła się swobodnie w biurze, gdzie spędza dużą część dnia. Po pracy prawdopodobnie dalej będzie chciała czuć się elegancko i dostojnie, więc czułaby się nie komfortowo w topie odsłaniającym brzuch. Dlaczego o tym pisze, chodź wydaje się intuicyjne to, że kupujemy rzeczy, w których czujemy się dobrze? Ponieważ wcale tak nie jest. Często kupujemy rzeczy, które wyglądają ładnie, ale wcale nie jesteśmy do nich przekonani. Ubrania, w których czujemy się nie komfortowo bo nie pasują do naszej osobowości i stylu życia, mimo iż są obiektywnie "ładne" często lądują na dnie szafy. Naszą garderobę powinniśmy więc opierać na takich, które rzeczywiście nosimy, i w których czujemy się dobrze w każdej sytuacji! Warto zastanowić się również w jakich fasonach i krojach jest nam najlepiej. Kiedy ustaliliśmy już, że najczęściej wybieramy koszule, rurki i proste t-shirty oraz trampki warto pomyśleć o swoistych cechach danej części garderoby. Czy lubimy koszule dopasowane, czy może luźne? Czy czujemy się dobrze w jeansach pełnej długości, czy może w tych za kostkę. Wszystkie spostrzeżenia oczywiście zapisujemy

2. W jakich kolorach czujemy się dobrze?

Warto wybrać maksymalnie 5 bazowych kolorów, które współgrają ze sobą w dowolnej kombinacji i które chętnie nosimy. W moim przypadku są to jasnoniebieski, czarny, ceglasta czerwień, przełamana biel i jasny camel.

3. Szukamy inspiracji!

Do tego kroku przyda nam się Pinterest! Najlepiej stworzyć tablice dla każdego koloru bazowego z osobna i przypinać do nich zdjęcia stylizacji czy części garderoby z nim właśnie w roli głównej. Pamiętajmy jednak o dwóch pierwszych punktach. Skupiamy się na ubraniach i fasonach, w których czujemy się najlepiej!

4. Mamy już swoistą mapę stylu, warto zastanowić się więc nad dodatkami!

Zastanówmy się więc czy istnieją dodatki, które będą pasowały do wszystkich fasonów i kolorów, które wybraliśmy wcześniej oraz będzie korespondowało z naszymi indywidualnymi upodobaniami! Warto dla dodatków stworzyć również osobną tablicę.

 5. Stylowe urozmaicenia

Czyli wprowadzamy do naszej bazy trochę szaleństwa! Warto poszukać dodatków, wzorów, faktur czy krojów, które rzucają się w oczy! Do tej kategorii należeć będą strojne kolie, nietuzinkowe torebki czy modne fasony, które bardzo nam się podobają. Należy pamiętać, aby było to rzeczy, w których bez skrępowania będziemy w stanie wyjść na ulicę!

Jeśli masz już mapę ubrań i dodatków kolejnym etapem będzie zapoznanie się z tematem jakości odzieży. Warto to zrobić jeszcze przed porządkami w szafie, gdyż może to być pomocne w segregacji rzeczy, ale o tym już w kolejnym wpisie!


Podobne:

11 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!