Najlepsze darmowe i łatwe w obsłudze programy do projektowania wnętrz

14:02


Samodzielne zaprojektowanie wystroju wnętrz to nie lada wyzwanie? W dobie internetu może to okazać się jednak łatwiejsze niż myślisz. Zebrałam dla Ciebie najlepsze darmowe programy do projektowania wnętrz, z których sama korzystałam. Jestem laikiem, więc myślę, że i Ty bez problemu stworzysz za ich pomocą idealną wizualizację wystroju twojego wnętrza!

 

 Projektowanie online

Roomstyler

Mój faworyt jeśli chodzi o darmowe narzędzia do projektowania. Posiada bardzo rozbudowaną bibliotekę mebli (można znaleźć w niej między innymi propozycje IKEI) i dość dużą dowolność w modyfikacji zarówno elementów wykończeniowych jak i umeblowania. Wizualizacja przybiera formę zdjęcia 3D o całkiem przyzwoitej jakości. Obsługa jest bardzo intuicyjna. Program jest darmowy, jednak aby z niego korzystać, trzeba się zarejestrować na stronie.

Autodesk Homestyler

Mechanizm działania bardzo podobny jak powyżej, jednak biblioteka obiektów wypada bardzo słabo. Brakuje również opcji filtrowania według koloru czy rozmiaru oraz modyfikacji atrybutów mebla.

RoomSketcher

Bardzo łatwy w obsłudze program z całkiem sporą biblioteką, niewymagający rejestracji w serwisie

Projektowanie offline

Power NET+

Rozbudowane narzędzie, z pokaźną biblioteką mebli, pozwalające na modyfikacje obiektów (m.in zmiana kolorów poszczególnych części). Program można pobrać za darmo ze strony producenta. Dodatkowym plusem jest wysoka jakość wizualizacji w formie eksportowanego zdjęcia, z uwzględnionym oświetleniem.

Dedykowane oprogramowanie sklepów

Osobiście miałam okazję korzystać z trzech - Ikea Home Planner (obecnie podzielony na dedykowany program dla poszczególnych pomieszczeń), Planer 3D dostępny na stronie Leroy Merlin oraz planer Forte. Programy te charakteryzuje ograniczona biblioteka - właściwie tylko do elementów dostępnych w ich ofercie. Ponadto w większości przypadków nie pozwalają one na dokładne odwzorowanie architektury wnętrza gdyż wiele opcji (m.in podwieszane sufity) jest po prostu nie dostępnych. Najgorzej o dziwo wypada w tym zestawieniu planer Ikei.

A wy korzystacie z podobnych narzędzi? Może chcielibyście polecić mi jakiś przyjemny program?

Podobne:

6 komentarze

 1. WOW! SUper dzięki za tego posta jest to jak najbardzziej coś dla mnie.

  POzdrowionka

  http://www.simplethingsbyjok.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie, ja bardzo lubię bawić się tego typu programami. Zawsze kochałam projektować wnętrza, już jako mała dziewczynka rysowałam 'domki' na papierze, właśnie w rzucie od góry. Teraz jestem już dorosła, ale czasem coś sobie jeszcze porysuję, najczęściej jednak odpalam simsy i tam projektuję. Programy na pewno też wykorzystam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha tez miałam swój epizod z simsami, ale ciężko tam stworzyc "Realną" wizualizację gdyż nie ma możliwości zastosowania prawdziwych wymiarów:p

   Usuń
 3. Przekażę "dane" siostrze, ktora jest architektem z wyksztalcenia :) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! No to myślę, że pewnie pracuje na profesionalnych narzędziach:) Ja raczej starałam sie ogarnąć temat z perspektywy przeciętnego Kowalskiego remontujacego mieszkanie:p

   Usuń

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!