5 przydatnych rad, o których musisz pamiętać aby wyglądać stylowo zimą

21:21

Zima wymaga od nas dostosowania ubioru do trudnych warunków atmosferycznych. Nie oznacza to jednak, że w tym okresie nie możemy wyglądać i czuć się elegancko oraz stylowo. Poniżej zebrałam dla was kilka przydatnych rad, których warto przestrzegać, aby wyglądać dobrze mimo niesprzyjających warunków!

1. Wygoda przede wszystkim

Prawda jest taka, że jeśli nie czujemy się komfortowo w swoich ubraniach, nie będziemy wyglądać w nich dobrze. Kobieta mknąca w 10-cio centymetrowych szpilkach przez zaspy śniegu czy błoto będzie wzbudzać raczej politowanie niż zachwyt. Nie możemy również zapomnieć o dostosowaniu ubioru do temperatury. Nikt nie będzie wyglądać elegancko trzęsąc się jak galareta.

2. Zawsze estetycznie

Jest zimno, ale to nie znaczy, że można pozwolić sobie na niechlujny wygląd. Niestety z obserwacji polskich ulic wynika, że Wiele osób ma tendencję do nakładania na siebie 10 warstw niepasujących do siebie rzeczy przy dużych mrozach. Tymczasem wystarczy zainwestować w porządny, wełniany płaszcz, kaszmirowy szalik i skórzane kozaki, które będą grzać jak dziesięć kolorowych poliestrów i wyglądać o niebo lepiej.

3.Naturalne tkaniny naszym sprzymierzeńcem

Ten punkt ma dużo wspólnego z poprzednim. Naturalne tkaniny o właściwościach grzewczych,a wiec przede wszystkim różne rodzaje wełny i skóra naturalna, sprawdzą się w zimie o niebo lepiej niż syntetyki. Nie dość, że są zdrowsze dla skóry to pozwalają jej "oddychać" co praktycznie eliminuje ryzyko przegrzania i nadmiernego pocenia, o czym pisałam szerzej we wpisie jak wybrać odpowiedni sweter na zimę.

4. Parsolka

Zawsze mam ją przy sobie, ponieważ nie ma nic gorszego niż rozmazujący makijaż i psujący włosy deszcz czy śnieg.

5. Odpowiednia pielęgnacja butów

To szalenie istotna sprawa, szczególnie zimą, gdy brodzimy w zasolonym śniegu i błocie. Uwierzcie mi, nie ma nic bardziej nieeleganckiego niż brudne buty. Warto więc czyścić je i pastować regularnie.

|Płaszcz,spodnie - Sheinside| Szal - H&M|Skandynawski parasol - St.Oliver via parasoledlaciebie.pl|

Podobne:

0 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!