(nie)droga elegancja, czyli dlaczego wcale nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy, aby wyglądać stylowo

20:50

Wiele z nas często pozostaje w błędnym przekonaniu, że aby wyglądać szykownie i stylowo musimy liczyć się z koniecznością wydania dużej sumy pieniędzy. Oczywiście nie jest to prawdą. Dlaczego? Postaram się wyjaśnić poniżej.

Elegancja i styl bezsprzecznie kojarzą nam się z luksusem. Luksus kojarzy nam się natomiast z markami Premium, które często windują ceny najbardziej podstawowych części garderoby, które to mimo podobnej jakości można kupić dużo taniej!

Podczas procesu budowania świadomej garderoby nauczyłam się, że często produkt luksusowy nie będzie dobrym wyborem zakupowym. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku, gdy mimo wysokiej ceny i nawet odrobinę lepszej jakości, produkt zużywa się podobnie do jego tańszego odpowiednika. W moim wypadku problem dotyczy jeansów oraz t-shirtów.

Wszystkie spodnie jeansowe, której do tej pory miałam, niezależnie od składu i ceny wycierały się mniej więcej w tym samym czasie. Postanowiłam więc, że praktyczniejszym rozwiązaniem będzie w miejsce jednej drogiej pary kupienie trzech tańszych. Myślę, że korzyści takiego rozwiązania nie muszę tu szerzej tłumaczyć! Co do t-shirtów – uwielbiam klasyczne modele, bez udziwnień, w neutralnych kolorach. Noszę je bardzo często. Z doświadczenia wiem, że dobry bawełniany t-shirt za 30 zł w 99% nie różni się zbytnio od tego za 130 zł i zużyje się w tym samym momencie. Po co w takim razie przepłacać? Oczywiście w przypadku rzeczy kupowanych na lata (np. wełnianych płaszczy czy dobrze skrojonych marynarek) jakość i wykonanie są dla mnie bardzo ważne i zwykle wybieram raczej z asortymentu marki Premium, tak przypadku rzeczy „na co dzień”, które szybko się zużywają lub po prostu nudzą, najczęściej decyduję się na zakup w zaufanej hurtowni (wiele jest takich, w których można kupować pojedyncze sztuki np.sosimply.pl) lub w sieciówce.

Jestem ciekawa czy macie podobne doświadczenia. Czy macie jeszcze jakieś rzeczy, które mimo gwarantowanej jakości i wysokiej ceny zużywają się bardzo szybko lub są niepraktyczne w użytkowaniu?

Podobne:

0 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!