Stylowe Lektury: Cała prawda o Francuzkach, Marie-Morgane Le Moel

20:59

książki, poradniki, recenzje, Marie-Morgane Le Moel, cała prawda o francuzkach,

Co tak na prawdę wiemy o francuskich kobietach?  Jeśli ktokolwiek z was czytał "Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś?" ma już na temat mieszkanek sześciokąta (tak często nazywają swój kraj Francuzi) wyrobione zdanie. Ale czy faktycznie życie Francuzek kręci się tylko wokół stylu, romansów i wina? Jeśli chcesz dowiedzieć się jak faktycznie żyją kobiety we Francji "Cała prawda o Francuzkach" jest lekturą dla Ciebie! 

Co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, książka obala mocno zakorzenione stereotypy o francuzach. Autorka pokazuje całkiem inne oblicze swoich rodaków, skupia się na faktach, a nie opiniach. Poza tym, autorka pisze świetnie o kobietach, ich codziennym życiu, związku z polityką, sztuką, walce z przeciwnościami. 

"Cała prawda o Francuzkach" nie jest kolejnym poradnikiem poświęconym modzie i stylowi paryżanek, ale i tym zagadnieniom autorka poświęca całkiem pokaźny fragment, ujmując go jednak w dość zaskakujący sposób. 

Osobiście lubię książki, po których przeczytaniu czuję się mądrzejsza. Tak też było w tym przypadku. Dzięki lekturze mocno pogłębiłam swoją wiedzę o historii i kulturze Francji, gdyż cała książka bogata jest w ciekawe anegdoty. Najbardziej jednak zainspirowały mnie bardzo skrupulatnie wybrane i świetnie przedstawione sylwetki znanych Francuzek, kobiet sukcesu, kultury i sztuki. 

"Cała prawda o Francuzkach" to z pewnością kopalnia wiedzy o kulturze, zwyczajach i co najważniejsze - kobietach. Polecam lekturę każdemu, zainteresowanemu kulturą Francji lub chcącemu pogłębić swoją wiedzę o innych narodowościach i ich usposobieniu.

Podobne:

0 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!