Jak być damą w internecie? 5 zasad, których musisz przestrzegać!

21:12

Żyjemy w takich czasach, że chcąc nie chcąc duża część naszej aktywności skupia się w internecie. Pamiętajmy, że zarówno w sieci jak i w "realu" pracujemy na swój wizerunek. Stworzyłam dla was mały przewodnik, a w zasadzie listę rzeczy, których powinna unikać elegantka funkcjonując w internecie (a w szczególności na portalach społecznościowych!).

Zadbaj o odpowiednie zdjęcia.

Są one wizytówką Twojej osoby w internecie. Zdjęcia w negliżu czy z popularnym "dziubkiem" przed lustrem w łazience nie są w dobrym guście. Podobnie zdjęcia z mocno zakrapianych imprez. Do sieci najlepiej wrzucaj zdjęcia naturalne - z ważnych momentów Twojego życia czy też z wakacji. Jeśli posiadasz profesjonalne zdjęcia biznesowe nic nie stoi na przeszkodzie, aby się nimi pochwalić!

Uważaj, co wrzucasz na tablicę.

Pamiętaj, że eksponując bardzo radykalne poglądy w miejscu publicznym łatwo można kogoś obrazić. Pisałam już na ten temat przy okazji wpisu o czym rozmawiać z nowo poznaną osobą, aby zrobić dobre wrażenie.

Nie hejtuj.

Wylewanie jadu w internecie - czy to komentarzach pod zdjęciem, czy na forach jest zdecydowanie nieeleganckie. Owszem - możesz wyrazić własne zdanie i przedstawić na jego poparcie racjonalne argumenty, ważne jest jednak aby nie przekroczyć pewnej granicy. Osobiste komentarze na temat czyjegoś wyglądu, zarobków czy intelektu nie są w dobrym guście.

Pisz poprawną polszczyzną i nie nadużywaj emotikon.

Estetyka tekstu jest bardzo istotna i świadczy o wykształceniu autora. Dlatego ważne jest aby konstruować zdania poprawne stylistycznie oraz zwracać uwagę na ortografię - szczególnie w internecie. Co do emotikon to już taka moja osobista bolączka - uważam, że ich nadużywanie jest nieco infantylne.

Nie poprawiaj cudzych błędów.

Nikt nie lubi wymądrzania się, dlatego uważam, że poprawianie czyichś błędów na forum nie jest w dobrym guście. Poza tym stawiamy wtedy drugą stronę w niezręcznej sytuacji, a wiadomo - zdarza się najlepszym!

A wy dodalibyście jeszcze coś do tej listy? Czekam na komentarze!Podobne:

5 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!