Depilacja laserowa - czy warto? Wrażenia i opinia po pierwszym zabiegu

09:00

depilacja laserowa opinie recenzja vectus lush institute wrocław blog

Depilacja laserowa to coś co chodziło mi po głowie już od dłuższego czasu. Bo w końcu po co tracić cenny czas na dodatkowy, urodowy rytuał, skoro w tym czasie można spokojnie wypić kawę? Jeśli masz dość bólu i podrażnień po depilacji depilatorem mechanicznym czy woskiem, lub męczy Cię mozolne tango z golarką co drugi prysznic, ten wpis na pewno Cię zainteresuje! Znajdziesz w nim moje wrażenia po pierwszym za biegu depilacji laserowej! Czy było warto?

Depilacja laserowa - wybór salonu i rodzaju lasera

depilacja laserowa opinie recenzja vectus lush institute wrocław blog

Jeśli decydujemy się na depilację laserową przede wszystkim powinniśmy rozejrzeć się za PORZĄDNYM salonem kosmetycznym, który dysponuje wysokiej jakości sprzętem. Pamiętajmy, że chodzi o zdrowie naszej skóry, lepiej więc wydać trochę więcej i mieć gwarancję, że zabieg wykonany zostanie w pełni profesjonalnie.
Mój zabieg przeprowadzony został w LUSH Instytut we Wrocławiu. Z czystym sumieniem mogę polecić wam to miejsce. Nie tylko ze względu na najlepszy w swojej klasie sprzęt (laser Vectus), ale przede wszystkim za przesympatyczną i mega profesjonalną obsługę. Fajną sprawą jest fakt, że w salonie na pierwszy zabieg obowiązuje zniżka 50%.

Depilacja laserowa - Przygotowanie do zabiegu i przeciwwskazania
depilacja laserowa opinie recenzja vectus lush institute wrocław blog

Jeśli chodzi o przygotowanie do zabiegu przede wszystkim powinno się odstawić leki czy zioła fotouczulające oraz samoopalacze. Przed samym zabiegiem nie należy wykonywać depilacji depilatorem czy woskiem. Włoski powinno się usunąć za pomocą maszynki zostawiając niewielki fragment, aby osoba przeprowadzająca zabieg mogła ocenić ich grubość i gęstość. Szczegółowe informacje na temat przeciwwskazań i samego zabiegu depilacji laserowej znajdziecie tutaj.

Jak wygląda sam zabieg depilacji laserowej

depilacja laserowa opinie recenzja vectus lush institute wrocław blog
Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja z kosmetologiem na temat ewentualnych przeciwwskazań. Podczas tej rozmowy dowiedziałam się  wszystkich szczegółów na temat przebiegu zabiegu, jego skutków oraz o tym jak się do niego przygotować. 
Sam zabieg nie jest specjalnie skomplikowany. Na początku do skóry przykładany jest czytnik, który określa poziom melaniny. Na podstawie tego odczytu dobierane są indywidualne parametry lasera, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegu. 
depilacja laserowa opinie recenzja vectus lush institute wrocław blog

Sama depilacja laserowa polega na przykładaniu głowicy lasera do powierzchni skóry, miejsce po miejscu. W tym momencie emitowany jest impuls, który trafia do mieszków włosów. W momencie emisji światła możemy poczuć kujący ból, jednak jest on neutralizowany poprzez nakładkę chłodzącą głowicy. Ten sposób depilacji jest oczywiście bezpieczny, ale podobnie jak w przypadku depilacji depilatorem może pojawić się zaczerwienienie. Jeśli zabieg przeprowadzony jest sprawnie nie trwa długo. W moim przypadku było to zaledwie 40 minut (łydki + pachy). Moja wrażliwa skóra po zabiegu doszła do siebie w jakieś 2 godziny co jest jakieś 24 razy lepszym wynikiem niż w przypadku depilacji woskiem czy mechanicznym depilatorem :D Przed zabiegiem najbardziej bałam się właśnie możliwego bólu czy podrażnień, okazało się jednak, że nie taki diabeł straszny!


Depilacja laserowa - czy widać efekty? 

Zabieg powinno się powtórzyć co najmniej 4 razy dla jego pełnej skuteczności. Wynika to z faktu, że impuls świetlny niszczy tylko włosy w fazie wzrostu, których w danym momencie około 30%. O efektach dam wam znać więc gdy skończę serię zabiegów.

A może ktoś z was miał już taki zabieg? Jak wrażenia? 

Podobne:

0 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!