Noworoczne porządki w szafie - jak się do nich zabrać!

18:11

Styczeń to dobry miesiąc na pozytywne zmiany. Dlatego, póki nie ostygł jeszcze zapał do realizacji postanowień noworocznych, warto dodać do ich listy jeszcze jedno - gruntowne porządki w szafie. Pozbycie się zbędnego balastu, zalegającego w naszej garderobie pomoże nam utrzymać porządek i ład w szafie, ale również w głowie - pozbywając się rzeczy, które nie do końca nam pasują stawiamy milowy krok w stronę świadomego kreowania wizerunku (w tym miejscu gorąco polecam mój artykuł o tym jak stworzyć swój styl w 5 krokach).


Jak zacząć porządki?

Przede wszystkim znaleźć na nie czas! Polecam zaplanować porządki na jakiś konkretny dzień, w którym nie mamy nic do roboty i poświęcić na nie tyle czasu ile trzeba. Najgorszym błędem jest ich przerwanie w połowie - w takim wypadku najpewniej nie zostaną dokończone nigdy. Jeśli chodzi o metodę, z jakiej korzystam przy przebieraniu rzeczy to odsyłam was do artykułu Style Digger "Porządki w szafie w 10 krokach".


Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami?

Osobiście większość rzeczy oddaję moim młodszym kuzynkom lub kuzynostwu. Pozostałą część po prostu sprzedaję. Pieniądze ze sprzedaży ubrań odkładam, a następnie przeznaczam na kupno, w razie potrzeby, nowych. Postanowiłam sobie, że na nowe ciuchy przeznaczam tylko dochód ze sprzedaży starych, i staram się tego trzymać. Jest to ciekawy sposób na  "przymuszenie się" do oszczędności i przemyślanych zakupów.


Gdzie sprzedać niepotrzebne ubrania?

Od jakiegoś czasu ubrania sprzedaję przez aplikację mobilną Clotify (do pobrania za darmo poprzez AppStore i Google Play).Jako, że sporo pracuje staram się jak najlepiej dysponować swoim wolnym czasem, dlatego też cenię sobie proste, mobilne rozwiązania. 

Jak działa Clotify?

Clotify to modowa platforma mobilna, w ramach której tworzysz swoją wirtualną szafę. Ubrania możesz następnie łączyć w zestawy lub sprzedawać, albo wymieniać się z innymi użytkownikami. Co więcej aplikacja umożliwia wrzucanie zdjęć własnych stylizacji. Jest więc kopalnią inspiracji - a wszystko to w Twoim telefonie. Obsługa aplikacji jest intuicyjna, Clotify nie pobiera również prowizji od sprzedaży.

Na Clotify znajdziecie mnie jako "VademecumStylu". Obecnie wystawiłam kilka rzeczy z mojej szafy na sprzedaż. Większość jest nowych - pochodzą ze współpracy, a do mnie z różnych względów nie do końca pasują(chociaż pozbywam się ich z bólem serca).


Podobne:

0 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!