Metamorfoza mojej cery w Manufakturze Piękna - peeling medyczny Easy Phytic Solution

12:00

Przy okazji przygotowań do ślubu postanowiłam wreszcie zrobić porządek ze swoją cerą, która nie jest perfekcyjna mimo z pozoru "poprawnej" pielęgnacji, opartej na kosmetykach mineralnych. Obecnie jestem w trakcie serii zabiegów, których plan ułożyła, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb mojej skóry, dr Katarzyna Luch z Centrum Medycyny Estetycznej Manufaktura Piękna we Wrocławiu i jestem bardzo zadowolona z pierwszych efektów!

Medycyna estetyczna to nie tylko skalpel

Medycyna estetyczna większości z was kojarzy się pewnie z powiększaniem piersi i zbyt dużymi, plastikowymi ustami. Nic bardziej mylnego. Mnóstwo zabiegów, nawet tych nieco bardziej inwazyjnych  ma na celu przede wszystkim poprawę jakości skóry i daje jak najbardziej naturalny efekt. Takie też były moje oczekiwania, które omówiłyśmy z Panią Doktor na pierwszej konsultacji w Manufakturze Piękna. Zdecydowałyśmy, że w moim przypadku stawiamy przede wszystkim na oczyszczanie, poprawę kolorytu i napięcia skóry - dla uzyskania takiego efektu najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest właśnie peeling medyczny Easy Phytic Solution. 

Kilka słów o peelingu na bazie kwasów Easy Phytic Solution

Easy Phytic Solution jest peelingiem powierzchniowym na bazie kwasów, o kontrolowanym stopniu uwalniania i opóźnionym działaniu, stymulującym skórę do odnowy. Przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, które chcą odzyskać świeżość i blask skóry, poprawić jej napięcie oraz pozbyć się niedoskonałości. Składniki peelingu wnikając w skórę stymulują ją do oczyszczania i odnowy.

Jak wygląda zabieg peelingu w Centrum Medycyny Estetycznej Manufaktura Piękna?

Preparat nakładany jest na odkażoną i oczyszczoną skórę w kilku warstwach. Po nałożeniu może pojawić się pieczenie lub swędzenie, jednak nie jest to absolutnie uciążliwe. Cały zabieg trwa max. 15 minut, po czym spokojnie można wrócić do codziennych zajęć:)

Pierwsze efekty

Ze względu na intensywny proces oczyszczania w ciągu kilku dni od peelingu następuje wysyp niedoskonałości. Gdy moja cera się ustabilizowała zauważyłam, że pory są widocznie zwężone, a skóra jest zdecydowanie bardziej napięta, przez co zniknęły niektóre płytkie zmarszczki (w szczególności na czole).

Czy jeden zabieg wystarczy?

Efekty widoczne są już kilka dni po pierwszym zabiegu - cera jest wyraźnie bardziej napięta i nawilżona, nabiera blasku. Dla pełnej skuteczności powinno wykonać się kilka zabiegów w serii - ilość zależy od indywidualnych wskazań, ale efekty są warte zachodu.

Komu polecam peeling?

Peeling mogę polecić w zasadzie każdemu, kto chce zawalczyć o piękną cerę na dłużej. Będzie świetnym rozwiązaniem dla osób młodych, gdyż bardzo pozytywnie wpływa na kondycje skóry i może opóźnić pojawienie się zmarszczek. W przypadku osób starszych, może pomóc w walce z szarą, zmęczoną cerą.


Już wkrótce na blogu opublikuję końcowy efekt serii zabiegów! Zachęcam więc do śledzenia na bieżąco mojego Facebooka!


Podobne:

0 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!