Kreatywny pomysł na bok szafy!

16:48

Boki niezabudowanej szafy to powierzchnia, którą można całkiem fajnie wykorzystać, aby uatrakcyjnić wnętrze! Jak wygląda bok szafy w moim mieszkaniu? O tym poniżej!

farba tablicowa szafa bok tikkurila wnętrza malowanie
Jestem zdania, że szafa we wnętrzu wygląda najlepiej, jeśli jest w pełni zabudowana. Niestety nie zawsze jest taka możliwość. Osobiście nie podobał mi się "pusty" bok mojej masywnej szafy, postanowiłam więc zrobić z niego...tablicę na notatki!


Naklejka tablicowa - rozwiązanie dla małych powierzchni

Jeśli powierzchnia, którą chcecie przerobić na tablicę nie jest bardzo duża polecam zakup naklejki tablicowej. Nakładanie jest dość mozolne ( trzeba uważać, aby pod naklejkę nie dostało się za dużo powietrza tworząc nieestetyczne bąble), ale naklejka tablicowa jest łatwa w utrzymaniu czystości (napisy bardzo dobrze schodzą nawet po przetarciu suchą gąbką).

Malowanie szafy farbą tablicową

Ze względu na to, że bok mojej szafy jest bardzo duży zdecydowałam się na użycie farby tablicowej. Ze względu na dobre opinie w sieci zakupiłam produkt marki Tikkurila. Jestem zadowolona z trwałości farby (nie ściera się z powierzchni), jednak zauważyłam problem z czyszczeniem mojej tablicy - napisy napisane markerem kredowym nie chcą do końca zejść. 


Jak przygotować powierzchnie do malowania farbą tablicową.

W moim przypadku wystarczyło tylko zmatowić powierzchnie papierem ściernym i przetrzeć mokrą ścierką. Farbę nałożyłam w czterech warstwach i trzyma się do tej pory świetnie.

Zalety tablicy

jest to idealne miejsce na notatki i zapisywanie listy zadań, oraz wiadomości dla domowników:) Aranżacja tablicy wciąż się zmienia, dekoracja ta więc prawdopodobnie nigdy nam się nie znudzi!


Podobne:

0 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!