Rustykalna tablica kredowa na powitanie gości weselnych rodem z Pinterest DIY - krok po kroku

22:28

Przygotowanie rustykalnej tablicy kredowej na powitanie gości weselnych, która wygląda jak wyjęta z jednej ze ślubnych inspiracji z portalu Pinterest, jest wbrew pozorom bardzo proste i dostarcza wiele frajdy. Jak samemu wykonać taką tablicę? O tym poniżej!

Rustykalna tablica kredowa na powitanie gości weselnych rodem z Pinterest DIY
Materiały:

  1. Rysownica , której zamiennikiem może być np. nieużywana korkowa podkładka. - ok 10 zł w sklepie plastycznym
  2. Farba tablicowa (ewentualnie czarna farba, jeśli nie będziecie chcieli zmywać napisu i ponownie używać tablicy) - 0,25 litra powinno spokojnie wystarczyć - ok 20 zł za 0,25 l.
  3. Marker kredowy - ok 7 zł
  4. Drewniane klamerki - ok 3 zł za 10 sztuk
  5. Sztuczny bluszcz - ok 5 zł

1. Rustykalna tablica na wesele - MALOWANIE

Rysownicę po jednej stronie pokryłam dwiema warstwami farby i pozostawiłam do wyschnięcia. Warto wiedzieć, że w przypadku używania farby tablicowej można malować po niej kredą/markerem dopiero po kilku dniach (dokładna ilość dni powinna być podana na opakowaniu), w przeciwnym razie nie będziemy w stanie domyć białych śladów z naszej tablicy, a co za tym idzie nie użyjemy jej ponownie.

Można pomalować tablicę z dwóch stron i wykorzystać rewers do innej dekoracji. Sama faktura rysownicy jest ciekawa, można więc równie dobrze zrezygnować z malowania drugiej strony farbą.
Rustykalna tablica kredowa na powitanie gości weselnych rodem z Pinterest DIY

2. Rustykalna tablica na wesele - NAPIS CZCIONKĄ KALIGRAFICZNĄ

Szablon przygotowałam w Wordzie, ale oczywiście możesz użyć dowolnego programu umożliwiającego edycję tekstu i wybór czcionek. Najbardziej istotną rzeczą jest dobranie czcionek. Oczywiście wybór zależy od gustu, ale zdecydowanie polecam połączenie dwóch czcionek, w tym jednej imitującej pismo odręczne (ja użyłam Aiden Script) i jednej bardzo prostej, maszynowej (w moim przypadku Centaur).

Najbardziej pracochłonną rzeczą jest odwzorowanie napisu z szablonu. Nie chciałam bawić się w papierowe szablony więc przenosiłam każdą literkę na tablicę ręcznie, zerkając na monitor. Ku mojemu zaskoczeniu poszło całkiem sprawnie i wcale nie było to bardzo trudne, a element "odręczności" dodał tablicy uroku. Moja rada - przy odwzorowywaniu czcionki odręcznej najpierw narysujcie kształt liter za pomocą linii o tej samej grubości, następnie pogrubiajcie odpowiednie elementy, zachowując przy tym proporcje jak w oryginalnej czcionce.  
Rustykalna tablica kredowa na powitanie gości weselnych rodem z Pinterest DIY

3. Rustykalna tablica na wesele - ORNAMENTY I GIRLANDA Z BLUSZCZU

Aby urozmaicić tablicę dodałam prosty ornament i serce. Girlandę z bluszczu przyczepiłam drewnianymi klamerkami i puściłam luźno po bokach tablicy - wygląda to bardzo naturalnie, a klamerki idealnie wpisują się w styl rustykalny. Oczywiście dodatki zależą od waszej kreatywności - fajną opcją jest również użycie świeżych kwiatów lub innych aplikacji - można je przytwierdzić do tablicy również za pomocą kleju na gorąco. Świetnym dodatkiem będzie też sznur lampek led!
Rustykalna tablica kredowa na powitanie gości weselnych rodem z Pinterest DIY

Wykonanie dekoracji zajęło mi około 30 minut (nie licząc oczywiście czasu schnięcia farby). Jako, że wszystkie materiały miałam już właściwie w domu, jej wykonanie kosztowało mnie około 5 zł. Tablice świetnie wygląda na sztalugach, można też po prostu postawić ją na stoliku z dekoracjami.


Zachęcam was do samodzielnego wykonywania dekoracji ślubnych. Jest to na prawdę świetna zabawa!

Podobne:

0 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!