Przedślubna metamorfoza cery

20:54

Każda przyszła panna młoda chce w swój wielki dzień wyglądać najlepiej. Dlatego też przed ślubem zdecydowałam się intensywnie zregenerować moją cerę. Mimo, że od "wielkiego dnia" minął już prawie rok, pozytywne efekty świadomej pielęgnacji wciąż są widoczne. W jaaki sposób to robię? O tym poniżej!


Oczyszczanie

Każda panna młoda chce tego dnia wyglądać najlepiej, jednak aby osiągnąć pożądany efekt o pielęgnację cery trzeba zadbać odpowiednio wcześniej. Pierwszym krokiem, który podjęłam było mocne postanowienie, aby pod żadnym pozorem nie zapominać o oczyszczaniu cery rano i wieczorem (przede wszystkim o zmywaniu makijażu!) oraz odpowiednim nawilżaniu skóry.

tołpa nature story lidl metamorfoza pielęgnacja twarz cera ślub trądzik

Kosmetyczny detoks

Na kilka miesięcy przed ślubem postanowiłam zrezygnować z używania podkładu. Efekty w postaci mniejszej ilości "niedoskonałości" zauważyłam już po dwóch miesiącach. Jeśli chodzi o kosmetyki pielęgnacyjne warto wybierać te zawierające jak najmniej substancji zapychających i drażniących, o w miarę możliwości naturalnym składzie. Godna uwagi w tym zakresie jest nowa seria "Nature Story" by Tołpa, dostępna od niedawna w Lidlu.

Z rana - zimna woda

Z rana przemywam twarz zimną (a wręcz lodowatą) wodą. Dlaczego? Taki szok termiczny wpływa na jędrność skóry i domyka pory. Mycie wody zimną wodą to jeden z "sekretów" azjatyckiej pielęgnacji (można o tym przeczytać m.in. tu).

tołpa nature story lidl metamorfoza pielęgnacja twarz cera ślub trądzik

Woda z cytryną i pokrzywa

Czyli oczyszczanie "od wewnątrz". Wodę z sokiem z połowy cytryny piję codziennie na czczo, kuracje pokrzywową robię raz na 3 miesiące - przez 2 tygodnie piję szklankę naparu dziennie. Uwaga! Pokrzywy nie należy stosować dłużej, ponieważ wypłukuje z organizmu niektóre witaminy.


Peeling medyczny

Krokiem milowym dla odnowy mojej cery był peeling medyczny, o którym pisałam w tym wpisie. Peeling wykonywałam w okresie zimowo-wiosennym w Centrum Medycyny Estetycznej Manufaktura Piękna we Wrocławiu i jestem z niego bardzo zadowolona. Peeling znacznie poprawił koloryt i jędrność skóry i bardzo mocno ją oczyścił. Efekty utrzymują się w zasadzie aż do teraz.

tołpa nature story lidl metamorfoza pielęgnacja twarz cera ślub trądziktołpa nature story lidl metamorfoza pielęgnacja twarz cera ślub trądzik

*post jest efektem współpracy z marką Tołpa

Mogę śmiało powiedzieć, że wszystkie powyższe zabiegi znacząco poprawiły wygląd mojej skóry, dzięki temu "Wielkiego dnia" moja cera wyglądała naprawdę dobrze, przez co niewiele trzeba było korygować makijażem.

Podobne:

0 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!