Trendy w modzie damskiej, które w ostatnich latach do nas wróciły

23:10

Moda damska zmienia się w błyskawicznym tempie, jednak w ostatnich latach możemy obserwować niepojawianie się nowych trendów, a powrót do tych, które zostały nieco zapomniane. O jakich dokładnie mowa?


Topy i koszulki na ramiączkach

Jeszcze na początku XXI wieku, noszenie topów odsłaniających brzuch czy koszulek na ramiączkach było bardzo powszechne. Z czasem jednak zaczęto zauważać, że trend ten pasuje głównie młodym, proporcjonalnie zbudowanym kobietom. Dlatego też topy były akceptowane tylko i wyłącznie na siłowni, natomiast koszulki na ramiączkach zastępowały podkoszulki zimową porą. Dziś jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej - topy bardzo chętnie nosimy w porze letniej (oczywiście, wciąż dedykowane są one posiadaczkom płaskiego brzucha), tak samo jak i koszulki damskie na ramiączkach. Kobietom, które posiadają nieco większy biust i szersze ramiona, dedykowane są koszulki z grubszymi ramiączkami i nieco mniejszymi dekoltami. 

Futra


Futra przez wiele lat nie cieszyły się dobrą sławą, a to głównie za sprawą ruchów proekologicznych, które podkreślały, że produkowanie ich ze skóry zwierząt jest niemoralne. Szybko jednak projektanci znaleźli na to sposób - futra najczęściej są dziś produkowane ze skór sztucznych, dzięki czemu nie cierpią zwierzęta. Co istotne, przez wiele lat noszenie futra nie było symbolem bogactwa, a raczej kiczu. Dziś jednak śmiało możemy stwierdzić, że futra są w modzie, a w dodatku kobiety zakładają je coraz chętnie, i to nie tylko do oficjalnych stylizacji, ale również na co dzień.


Klapki na obcasie

Jeszcze do niedawna w niewielu sklepach można było kupić klapki na obcasie. Wszystko dlatego, że po prostu, nie wpisywały się one w obowiązujące trendy. Klapki płaskie czy na koturnie - owszem, lecz na obcasie - absolutnie nie. Obecnie moda nieco się zmieniła, a w klapkach na obcasie bardzo chętnie chodzimy na co dzień. Co więcej, klapki te najczęściej są kolorowe, a czasami nawet posiadają niezwykle modne futerko. Faktem jest, iż nie wszystkie kobiety potrafią się do nich przekonać na nowo, jednak dziś noszą je nawet światowej formatu gwiazdy.

Szerokie spodnie

Przez wiele ostatnich lat szerokie spodnie były trendem w modzie męskiej, lecz absolutnie nie w kobiecej. Panie nosiły obcisłe rurki, które podkreślały ich kształty. Z czasem modne stały się spodnie z różnego rodzaju wycięciami, dziś natomiast na ulicach królują szerokie dżinsy, rodem z lat 80. XX wieku. Oczywiście, często posiadają one wycięcia, najczęściej na kolanach. Ciekawe modele dżinsów możemy znaleźć na stronie sklepu internetowego https://answear.com/k/ona/odziez/jeansy. Obecnie w modzie są również spodnie typu dzwony, których przez wiele lat nie można było dostać w żadnym sklepie, ponieważ były one zwyczajnie niemodne. Warto podkreślić, że trend szerokich spodni wpisuje się poniekąd w ideę walki o równouprawnienie. Kobiety nie chcą nosić wyłącznie odzieży, która podkreśla ich atuty - stawiają również na praktyczne i wygodne rozwiązania, jakimi okazują się być właśnie szerokie spodnie. 


*niniejszy wpis jest sponsorowany


Podobne:

0 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!