Comfort clothing – czyli sztuka ubierania się „na luzie”

11:50

Poza sytuacjami, które wymagają zachowania pewnych zasad w ubiorze, pozostaje czas, kiedy podstawową zasadą, którą kierujemy się przy wyborze garderoby, jest wygoda. Mowa tu przede wszystkim o ubraniach, w których uprawiamy sport, i takich, które można zakwalifikować do kategorii „po domu”. Nie wiem jak wy, ale ja przez bardzo długi czas nie przywiązywałam wagi do jakości sfery comfort clothing, a rzeczy w tej kategorii w mojej szafie stanowiły totalny miszmasz. Nic do siebie nie pasowało, a połowy ubrań w ogóle nie nosiłam, gdyż po prostu z różnych względów mi nie odpowiadały. Oczywiście jako że jestem fanką porządku i minimalizmu, taki stan rzeczy doprowadzał mnie do frustracji. Postanowiłam więc zrewidować moje podejście do tej części garderoby.Koniec ze zbieractwem

Wiele z nas ma skłonność do gromadzenia rzeczy. Przywiązujemy się do nich i trudno nam się ich pozbyć, co w konsekwencji doprowadza do bałaganu. Zdarzyło wam się pewnie, że rzecz, w której coś wam nie pasuje, zostawiacie na przysłowiowe noszenie „po domu” lub na trening? Mnie tak, i to dość często. W efekcie moja szuflada na ubrania domowe i sportowe pękała w szwach, a połowy z nich i tak nie nosiłam. I czułam się z tym po prostu źle. Dlatego postanowiłam zrobi gruntowną rewizję mojej szafy. W pierwszej kolejności pozbyłam się rzeczy zniszczonych – w miarę możliwości jednak postarałam się dać im nowe życie (np. wykorzystać do sprzątania). Ciuchy, które były za małe lub z różnych przyczyn mi nie pasowały, sprzedałam.

Kapsułowa garderoba

Ideę kapsułowej garderoby warto przenieść też na sferę comfort clothing. Jeśli wszystko do siebie pasuje, ubrania tego typu mogą być eksploatowane w różnych konfiguracjach, nie będą więc zalegać w szafie miesiącami, co generuje poczucie nieprzemyślanego zakupu. Warto zadbać, aby ta „luźna” część garderoby wpasowywała się w nasze poczucie estetyki, i dobierać poszczególne jej elementy, trzymając się tych samych zasad, które stosujemy do ubrań „wyjściowych”. Takie postępowanie to przede wszystkim oszczędność czasu – kiedy musimy szybko wyskoczyć do osiedlowego sklepu, unikniemy konieczności przekopywania się przez tonę niepotrzebnych ciuchów.

W przypadku comfort clothing warto stosować takie same zasady, jak przy planowaniu pozostałej garderoby, opisane m.in. w tym wpisie. Wszystkie ubrania, które kupujemy, powinny być ze sobą komplementarne oraz odpowiadać twoim preferencjom estetycznym. Dodatkowo niezwykle istotnym elementem jest jakość materiałów i wykonania. Osobiście polecam zachowanie minimalizmu w zakresie wzorów i kolorów – np. poprzez ograniczenie ich palety do wyłącznie takich, które będą do siebie pasować.

Jakość

Pamiętajmy, że przy comfort clothing jakość jest niezwykle ważna – spędzamy bowiem w tego typu ubraniach mnóstwo czas! Dlatego też warto unikać syntetyków, o ile tylko jest to możliwe. Jakość równa się wygodzie użytkowania, co jest w zasadzie kluczowe w przypadku comfort clothing.

Jednokolorowy dres – modne bluzy i spodnie

Połączenie spodni i oversize’owej bluzy o jak najbardziej klasycznym kroju, wykonanych z grubszego materiału to mój osobisty must have, jeśli chodzi o comfort clothing. W cieplejsze dni do do bluzy dresowej noszę dobrane kolorystycznie, minimalistyczne legginsy sportowe (legginsy sportowe damskie to zresztą temat na osobny wpis), ewentualnie spodnie dresowe łączę z tank topem. Modna bluza i legginsy damskie sportowe to połączenie uniwersalne i zawsze wyglądają dobrze. Dobrej jakości bluza dresowa damska z kapturem może stanowić więc świetną bazę kapsułowej garderoby domowej i sportowej.

Modne bluzy damskie – na co zwracać uwagę?

Damskie bluzy to w ogóle trudny temat. Dobrej jakości bluza damska powinna być wykonana z bawełny (ewentualnie z domieszką max. 30% materiałów syntetycznych). Wyjątkiem są bluzy sportowe damskie, które wykonane są ze specjalnych materiałów syntetycznych termoizolacyjnych i odpornych na wiatr oraz wilgoć. Bluza sportowa damska powinna przede wszystkim być przystosowana do swojej funkcji i warunków panujących przy uprawianiu sportu. Wart jednak zaznaczyć, że niektóre tanie bluzy, w szczególności bluzy dresowe damskie wykonane z bawełny, mogą mechacić się w praniu. Warto więc prać je w niskiej temperaturze i co jakiś czas traktować golarką, aby zachowały schludny wygląd.

Fajne tanie bluzy damskie można znaleźć aktualnie w wielu miejscach, zarówno stacjonarnie, jak i online. Warto jednak pamiętać, aby przy wyborze tej odpowiedniej kierować się powyższymi zasadami.Przemyślane zakupy

Robiąc zakupy, warto mieć z tyłu głowy wyżej opisane zasady. Pozwoli to nie tylko na oszczędność, ale także na ograniczenie bałaganu. Bardziej przemyślana garderoba to mniej prania, prasowania i zastanawiania się, „co ja mam na siebie włożyć”, a więc więcej czasu i mniej nerwów. Dlatego też warto zrewidować swoje podejście do każdej części garderoby, nawet do tej, do której przykłada się z zasady mało wagi.

Wpis sponsorowany

Podobne:

0 komentarze

Zachęcam do krytyki i podejmowania dyskusji w komentarzach. Komplementy tez lubię.
Za każdą opinię z góry bardzo dziękuję!!!